Pazartesi, Kasım 05, 2007

Sehit olamayan sekiz askerEsir alinan sekiz asker sag salim donduler. Ben cok mutlu oldum. Bu sekiz askerin hangi sartlarda ne sekilde esir alindigini bilmiyoruz. TSK'nin teslim olma ile ilgili kurallari nedir? Bu askerler bu kurallar dahilinde mi teslim olmus yoksa olmamalari gereken bir durumda mi teslim olmus ordu arastiriyordur. Arastirmanin sonuclarini ve gercekten ne oldugunu sade vatandaslar olarak hic bir zaman ogrenebilecegimizi dusunmuyorum. Belki tamamen kurallar icinde davrandilar, belki kacirildilar, belki ne yapmalari gerektigini hic ogrenmemislerdi.

Adalet bakanimiz Mehmet Ali Sahin demis ki: "Bu askerlerin operasyonla ilgili o gece, bu terörislerle birlikte gitmiş olmasını içime sindiremiyorum. Bir Türk askerinin birkaç tane çapulcuyla birlikte gitmiş olması beni üzdü. Bizim askerimiz, bizim Mehmetçiğimiz vatanı korurken gerektiğinde her an şehit olmaya hazır olmalıdır. Askerlerin ailelerinin yanlarına dönmesiyle aileleri mutlu oldu ama benim içimde bir ukde kalmıştı bunu beyan ettim"

Gitmeseydiniz, olseydiniz buyurmus bakanimiz. Madem olmediniz savci ve
yargic olarak sizi onursuzluga mahkum ediyorum. Baskalarinin cocuklarina ol demek ne kadar kolay.

Yildirim Turker askerler serbest birakilmadan once demisti ki:
PKK kaynakları, alçaklık stratejisi uyarınca bu gençlerin kendilerine katılacağı yolunda iddialarda bulunarak onların geleceğini, ailelerinin güvenliğini tehlikeye atıyor.

PKK'nin biraktigi yerden bakanimiz devam ediyor.


0 comments: